Tip 1: Majstrovstvá sveta 2014: ako sa zápas konal Kamerun - Brazília

23. júna hostia futbalového majstrovstiev sveta držali konečný zápas vo fáze skupinovej fázy. Súperi pentakampsov na národnom štadióne v hlavnom meste Brazílie sa stali kamerunským národným tímom.

Majstrovstvá sveta 2014: ako sa uskutočnil zápas Kamerun - Brazília

Tím Brazílie navrhol prvé minúty zápasurivali rýchlo. Ten loptu takmer nezostal v strede poľa, keďže sa juhoameričania okamžite pokúsili doručiť na prednú líniu. Výhoda Brazílčanov bola pôsobivá. Výsledok bola v 17. minúte na gól brankár Cameroon. Neimar, ktorý dostal nádherný prechod z bokov, poslal loptu do rohu kamerunských jedincov. V poradí už tretí gol značí dosiahnutie hattricku.

Africký tím po zmeškaní góluprišla k sebe a niekoľkokrát nebezpečne vyhrážala brány súperov. V podstate sa objavili nebezpečné okamihy na bránach Brazílčanov po rohu. V jednom z týchto útokov brazílsky brankár Cesar zachránil gól. Kamerun však stále dokázal skórovať. V 26. minúte hral Matip cieľ Brazílčanov. a účet sa stal rovnakým.

Takýto výsledok nemohol usporiadať hostí majstrovstiev. Aj v prvom polčase 35 minút Neimar vytiahne dvojnásobok a odvezie svoj tím dopredu. Prvá polovica stretnutia skončila skóre 2 - 1 v prospech Brazílie.

Po prestávke sa situácia na poli nezmenila -Brazílčania napadli častejšie. Už v 49. minúte zaznamenali tretí gól v zápase s Kamerunom. Rozlišovaný Fred. Tento cieľ bol prvý na mundiale pre útočníka brazílskeho národného tímu. Treba však poznamenať, že v čase podania z boku bol Fred v sporovej pozícii. Rozhodca by mohol bezpečne fixovať ofsajd. Ale to sa nestalo - Fredov hlavu poslal loptu do siete.

Zostávajúci čas zápas, Brazilci držal veľmisebavedome. Dominovali pole a neumožnili africkým hráčom, aby vytvorili ostrosť na svojich bránach. Okrem toho Fernandinho dal ďalší gól v 84. minúte. Zápas skončil 4 - 1 v prospech Južnej Ameriky.

Konečný píšťalky rozhodcu boli zaznamenanépresvedčivé víťazstvo Brazílčanov. Fanúšikovia čakajú na pokračovanie futbalového banketu na play-off zápasoch Svetového pohára, kam sa samozrejme dostane brazílsky tím.

Tip 2: Ako Mexiko hrá na Majstrovstvách sveta v roku 2014

Národný tím Mexika je považovaný za najsilnejšífutbalový tím strednej Ameriky. V tejto krajine sú často skvelí hráči, ktorí sú známi po celom svete. Vo finále futbalových fanúšikov sa Mexičania vždy usilovali o vysoké ciele.

Ako mal mexický národný tím na Majstrovstvách sveta v roku 2014

Mekskintsy boli v skupine hostiteľom majstrovstiev sveta. Okrem národných tímov Mexika a Brazílie sa v A-kvarteto zúčastnili aj národné tímy Chorvátska a Kamerunu.

Prvý zápas v turnaji pre Mexičanovbol poznamenaný strašným posúdením nie smerom k nim. Stredoeurópania bojovali proti Kamerune. Už v prvom polčase rozhodca nezapočítaval dva góly Mexičanov. Je potrebné si uvedomiť, že v obidvoch prípadoch okamžik zachytávania nespôsobil dôveru v porušenie pravidiel. Avšak Mexičania dokázali dokončiť súpera. Vyhral sa skóre 1 - 0.

V druhom zápase vo fáze skupiny tímMexiko čelilo hostiteľom majstrovstiev. Hra s Brazíliou skončila bezútokovou remízu. Bolo to veľmi rýchly zápas, v ktorom sa súperi pokúšali ukázať vysokorýchlostný futbal. Brankárske Mexičania Ochoa sa stali skutočným hrdinom. Robil športové zázraky na bráne.

Vo finálovom zápase v skupineMexičania nemuseli strácať chorvátsky národný tím, aby sa dostali do playoff. Stredoeurópania sa s touto úlohou vyrovnali. Okrem toho presvedčivo prekonali Chorvátsko s skóre 3 - 1. To umožnilo druhému miestu v A pretekov do play-off. Iba na gólovom rozdiele Mexičania stratili šampionát v kvartete brazílskeho tímu.

Súperi Mexika v štádiu finále 1/8 z ocelehráči Holandska. Mexičania skórovali prvý a dlhý čas vedúci na účte. Zdalo sa, že víťazstvo sa nemá dostať z futbalových hráčov Mexika. V poslednej minúte v hlavnom čase však Mexičania dvakrát prehrali a prehrali 1 - 2. Táto porážka môže byť považovaná za veľmi urážlivú pre Američanov, pretože hráči Holandska neboli rádovo silnejší ako ich súperi.

Konečný výkon mexického tímu môže byťzhodnoťte z pozície, že hra tohto tímu spôsobila veľa pozitívnych emócií. Brazílski fanúšikovia si obľúbili mexický veľkolepý futbal. Preto môžeme povedať, že Mexičania na turnaji preukázali slušnú hru. Treba tiež poznamenať, že výstup do playoff je pre tím dôležitý. Tento výsledok môže uspokojiť federáciu futbalu v Mexiku.