Majstrovstvá sveta 2014: ako bola hra Honduras - Švajčiarsko

25. júna v brazílskom meste Manaus, národný tímŠvajčiarsko prehralo posledný zápas vo fáze skupiny na Majstrovstvách sveta v Brazílii. Európski protivníci boli tímom Hondurasu, ktorý už nemal šancu pokračovať v boji v rozhodujúcej fáze turnaja.

Švetsars potreboval víťazstvo. Zároveň Európania dúfali, že tím Ekvádoru v paralelnom zápase nebude poraziť Francúzsko. Hráči Švajčiarska začali zápas veľmi aktívne. Už v prvých minútach sa začali objavovať momenty zachytenia hráčov Hondurasu. Švajčiarsky striker Shakiri skóroval prekvapivo krásny loptu už v 6. minúte. Dzherdan zasiahol úder z priemernej vzdialenosti v ďalekej deviatej bráne súpera. Jeho tím sa tak ujal vedenia 1 -

Potom sa Európania neznížili. Pokračovali v aktívnom a nebezpečnom útoku. Výsledkom bola druhá lopta do brány tímu Honduras. Švajčiarska viedla rýchly útok, vďaka ktorému Shakiri šiel jeden na jedného s brankárom Hondurans. Hosťujúci hráč ľahko prekonal brankára a upravil na 2 - 0 pre tím Európanov.

Hvizd od hlavného rozhodcu zápasu odovzdal družstvu prestávku s výhodou Švajčiarska v dvoch loptičkách.

V druhej polovici sa obraz na ihrisku nezmenil. Švajčiari boli lepšie, zaútočili na nebezpečnejšie, výhodou v držaní lopty bola Európa. Konečným pravidlom bola tretia lopta Shakiriho v 71. minúte. Švajčiarsko sa ukázalo vo svojej celej sláve na turnaji, keď vydalo hattrick v rozhodujúcej skupine.

Švajčiarsko získalo Honduras s skóre 3 - 0 a z druhého miesta sa dostalo do play-off etapy majstrovstiev sveta. Európski protivníci vo finále zápasov 1/8 budú úžasní Argentína.