Majstrovstvá sveta 2014: ako Portugalsko odohralo posledný zápas v turnaji

Portugalský tím pokračoval v bojiSvetový pohár musel poraziť s veľkým skóre Ghany a dúfam, že Nemci prekonajú americký tím. Hráči z Ghany dúfali aj o svoje víťazstvo, pretože v prípade priaznivého výsledku stretnutia medzi USA a Nemeckom sa Afričania dostali do ďalšej fázy turnaja.

Hra medzi Portugalskom a Ghánou začala veľminažive. Obidva tímy sa snažili útočiť na bránu súpera a rýchlo prekonali stredom ihriska. Cristiano Ronaldo už v 5. minúte takmer urobil futbalový zázrak. Po rýchlom útoku kapitán portugalskej lemoval brankára ghanského ľudu, ale lopta narazila na bránku. V 19. minúte, Ronaldo už s niekoľkými metrovou hlavou razil na bránku Afričanov, ale ten druhý zachránil brankára.

Tím Ghany mal v prvom polčase svoje vlastné cielemomenty. Takže Gyan nedokázal realizovať nebezpečnú cestu von k bránami Európanov. Potom prebehlo slávne futbalové pravidlo. Po nerealizovanom okamihu samotní Afričania zabudli bránu druhých. V 31. minúte John Boye prebral loptu do vlastnej siete, čo šokovalo početné fanúšikov Ghany. Portugalsko trvalo 1 - 0.

Prvá polovica skončila as minimálnou nadváhou Európanov.

V druhej polovici stretnutia je tiež aktívnyvytvorili nebezpečné momenty pri vojnách ľudí. V 57. minúte skóroval kapitán Afričanov Gyan. Po nádhernom bočnom okraji Asamoah, Gyan hlavu poslal loptu do siete. 1 - 1 - po takom účte, Afričania dúfali, že by mohli dokončiť Portugalsko a vyhrali tento zápas. Vskutku, v momente, keď boli Ghanaci v 61. minúte, hráč Afričanov s čiarou brankára poslal loptu po bráne.

Hra sa dostala k poslednému výsledku remízy,ktorý nevyhovoval žiadnemu tímu, ale čísla na tabuľke sa stále zmenili. V 80. minúte zaznamenal Ronaldo svoju prvú a ako sa ukázalo neskôr posledným cieľom na mundiale.

Konečné skóre stretnutia 2 - 1 v prospech Portugalskaposiela oba tímy domov. Portugalčan sa rovnal bodom, ktorý skóroval s americkým tímom, ale rozdiel medzi gólmi, ktoré získali a pripustil, bol na strane Američanov. Preto, bohužiaľ, pre fanúšikov Portugalska, musíme povedať, že zápas s Ghanou bol pre európsky tím posledný v turnaji.