Majstrovstvá sveta 2014: ako Španielsko hrá posledný zápas na mundiale

23. júna v brazílskom meste Curitiba, španielsky národný tím držal posledný zápas na majstrovstvách sveta. Protivníkom kedysi hrozných Španielov sa stal austrálsky tím.

Oba tímy stratili všetky šance pokračovaťbojovali v play-off stage, keď stratili prvé dve zápasy v skupine B na majstrovstvách sveta. Preto bola hra Austrália - Španielsko viac priateľská.

Ako sa dalo očakávať, na poli ako súčasť Španielovopustili hráčov, ktorí v predchádzajúcich zápasoch nemali veľa času. Takže diváci videli Davida Vilia, Torresa, Mata ako súčasť Španielska. Treba povedať, že výsledkom tohto zápasu boli títo hráči.

Výhodou v držbe lopty v prvej polovici,samozrejme, boli Španielmi. Avšak európsky tím by mohol skóre iba raz. Je pravda, že cieľ bol krásny. V 36 minútach po presnom prenose pokutového územia v pokutovom území Australian Villas skóroval s pätou prvý gól na stretnutí. Bola to klasika krásneho futbalu, ale nič sa nerozhodla.

Druhá polovica dala divákom ďalšie dva góly. Obidva ciele boli v Austrálii. Najprv v 69. minúte bol Torres úžasne vedený stretnutím s brankárom Australanov. Fernando bol presný. Stav je 2 - 0 pre tím Spain. V 82. minúte strelil Juan Mata a bránu Austrálie z blízkej vzdialenosti po prekonfigurovanom prechode z hĺbky poľa.

Konečné skóre posledného stretnutia Španielov namundiale v Brazílii 3 - 0 v prospech Európanov. Keď už hovoríme o Austrálii, treba poznamenať, že sa hráči pokúšali. Naozaj sa snažili ukázať dobrý futbal, ale Španieli boli lepšie. Je to však trochu útechy pre Európanov, ktorí po zápase idú domov, dokončia tretie miesto v kvartete B.